Ruda's Pages

Děkuji všem studentům za účast na mých kurzech a doufám, že se s vámi zase shledám v novém školním roce!
--- Ruda

Kurzy probíhající i v létě

Australia (Lego, čtvrteční kurz)

Pár užitečných odkazů

2008/2009

V novém školním roce opět zcela jistě povedu krzy angličtiny, nicméně ve škole dostanu rozvrh až v říjnu, což znamená, že předem nemůžu slíbit, které kurzy povedu a já a které povede někdo jiný. Každopádně se naše škola bude snažit vyhovět všem vašim požadavkům, jak jen to bude možné.

Ohledně Vašeho rozvrhu se prosím informujte v JŠ Rosa první týden v září - kontakty najdete zde.

Od mé bývalé úterní skupiny (dospělí začátečníci, v novém š.r. tedy mírně pokročilí) byl vznesen požadavek na kurz v pondělí v čase 19:00 - 20:30, který jsem předal dál, a v tuhle chvíli to vypadá, že by to mělo být možné. Nicméně záleží samozřejmě ještě na dalších okolnostech, zejména na mém rozvrhu; definitivně se vlastně uvidí až někdy v říjnu, až budu mít definitivní rozvrh ve škole.

Na základě nápadu od mé páteční skupiny se uvažuje o jakémsi kurzu, který by byl zaměřen především na konverzaci (úroveň ± PET) - pokud byste o takový kurz měli zájem, dejte vědět, abychom měli přibližnou představu o počtu zájemců. Šlo by o 60 nebo 90 minut týdně, kde naprostá většina času by byla věnována různým speaking skills ("mluvícím dovednostem") - vyprávění, diskuze, popisování obrázků, řešení problémů, monology, dialogy, atd. atd., je toho hodně co se dá dělat. Já osobně bych se přikláněl spíše k 60 minutám, protože mám zkušenost, že 90 minut jenom mluvit je moc, zatímco 60 minut je většinou ještě O.K. Takže kdyžtak se ozvěte nejlépe na mail (rur@jsrosa.cz).

Jakékoli další nápady a požadavky směřujte na mě nebo přímo na školu (nejlépe email - veškeré kontaky najdete zde); v blízké době se také rozjede fórum (forum.jsrosa.cz), kam můžete také směřovat své nápady apod.

2007/2008

Information for my groups

Links

If you are looking for online English exercises and other things (to practise your English as well as to learn new things), make use of this page:
http://jsrosa.cz/cs/anglictina-online
There you can find some links to some interesting websites.

About me

Me...

I have been a JŠ ROSA teacher since 2004. I teach mainly English, sometimes also French or German.
I've got CAE and SJZ in English and DELF B1 in French.

Apart from being a teacher, I study informatics at MFF UK.

Contact

Rudolf Rosa
Milady Horákové 529
272 01 Kladno
Mobile phone: +420 776 577 617 (link)
E-mail: rur@jsrosa.cz
ICQ: 297 973 198 
Jazyková škola Rosa (Language school Rosa)